Indra Grūdupa – "Saules Sveces"

Radošas nodarbes ir mani ceļabiedri visu mūžu. Kad pirms vairākiem gadiem apmeklēju sveču gatavošanas kursus, nepavisam nebija prātā, ka sveces kļūs par manu aizraušanos un prieku daudzu gadu garumā. Pirmās sveces tika lietas sev un dāvanām draugiem. 2013. gadā sāku vērst plašumā savu darbošanos, un tapa piedāvājums iegādāties sveces jau lielākam cilvēku lokam.

Laiks un Daba ir mani sabiedrotie sveču tapšanas procesā, „Saules Svecēs” atradīsiet gan koka bluķīšus, gan akmeņus, kādam tuvāks, iespējams, būs Baltijas dzintara pieskāriens. Sveces sevī nes arī manas mammas mīlestību uz dārzu un ziediem. Mammas dārzā ievākta lielākā daļa sveču dekorēšanā izmantoto augu un ziedu.

Katra svece – roku darbs

Produktu radīšanas process sešu gadu garumā tika aizvadīts „Saules Sveces” pirmajās "mājās" - Liepājas Amatnieku namā, kas aizvien ir viena no vietām, kur iespējams apskatīt un iegādāties daļu produkcijas. Taču 2022. gada 12. aprīlī durvis vēra "Saules Sveces" veikals un darbnīca Liepājā, Kungu ielā 6, kur šobrīd top "Saules Sveces" produkcija un klientiem vienuviet iespējams iegādāties visus produktus no "Saules Sveces" klāsta.

Manuprāt, svece nav tikai interjera priekšmets. Ļoti tieši sveces būtību izteikusi Māra Svīre savā dienasgrāmatā „Ja pulkstenis nenodos”:

„Svece”

Es degu sevī un radu gaismu sev. Ja gribat, varat nākt manā gaismā un siltumā. Jā, arī siltumā, jo mana uguns ir dzīva. Es nesaucu, bet pieņemu.

Mana gaisma palīdz vientulībā, bet svētkos sniedz, ko nespēj krāšņas lustras un dzirkstošs vīns,- klusumu. Dzīrēs visvairāk pietrūkst klusuma.

Es sastāvu no Zemes, Gaisa un Uguns. Zeme ir mans baltais stāvs. Gaiss – mans gars, Uguns – mana dvēsele. Tā pamet mani tāpat kā cilvēku – izdziestot. Tāpēc pavadu jūs no šūpuļa līdz kapam.

Daba. Uguns. Gaisma

Svētkiem, romantiskiem vakariem, relaksācijai vai vienkārši ikdienas iekrāsošanai un akcentēšanai – tik atšķirīgs var būt aromātisko „Saules Sveču” pielietojums. Sveces, kas tapušas no dažādiem izejmateriāliem un kuru dekorēšanai izmantoti Liepājas puses pļavās vākti augi, ne vien sasildīs sirdi, bet arī priecēs acis . Piedāvājumā pieejami dažādi aromāti, kuri piepildīs telpu ar patīkamu smaržu. Sveces ir roku darbs, tapušas ar īpašām rūpēm un mīlestību.